Omniverse E-Sports Sanal Gerçeklik Yarışması - Neyi Nasıl Yapsak

Post Top Ad

Profesyonel oyun, tüketicinin sanal gerçekliği benimsemesine yardımcı olabilir mi?

E-Sports VR
E-Sports VR 

Profesyonel oyun her vakit özel oyuncuları ve geniş kitleleri cezbeden ciddi bir arayış olmuştur ve sürükleyici teknolojilerin daha vakitgelen duruma gelmesiyle, esports kalabalığı giderek çoğalan bir şekilde VR'yi kucaklamaktadır.

“Yeşil nesiller vakitsince ilk kez, yeni bir büyük sporun doğuşuna şahit oluyoruz ve şimdiye dek görülmemiş bir süratle gerçekleşiyor” diyor Megan Greenwall.

Bu eğilim, büyük ölçüde, bahisçilerin geri gelmesini ve daha uzun vakit kancalanmasını gerçekleştiren “yapışkan” içeriğin bulunmadığını, kısa vakitde tüketicinin benimseme kritik kütlesine ulaşma ihtimallerinin düşük olduğunu kabul eden donanım yapımcıları doğrulusunda teşvik ediliyor.

“VR esports, bilhassa lokasyon bazlı eğlence amacıyla en son öfke. Omni hareket platformu, yürüme ve koşmanın oyun tecrübesine fiziksel katılımını ve çok oyunculu oyun ve rekabet ile beraber fiziksel unsurun yüksek tekrarlı oyunla sonuç vermesini sağlar. Oyuncuların sadece bir kez denedikleri, yerleşik bir VR cazibe merkezi değiliz. Çekirdek oyuncularımız her hafta geri geliyor, ”diyor Virtuix'in kurucusu ve CEO'su Jan Goetgeluk.

Omniverse Esports
Omniverse Esports

Virtuix, Omni VR koşu bandını ilerletmek amacıyla en iyi tanınan ve 2013 senesinde kurulan Teksas merkezli bir kuruluştur. 20 milyon dolardan çok para topladılar ve dünya çapında 500'den çok ticari eğlence mekanına 3.000'den çok Omni sistemi gönderdiler. Son vakitlarda, HTC ve HP, 2019'da ESPORTS turnuvaları amacıyla 50.000 $ 'lık mükafat havuzunu koyarak şirketle bir ortaklık yaptığını duyurdu.

Omniverse Vr Arena
Omniverse Vr Arena
Esports, 45 ülkede yer alan oyuncuların küresel öncülük listelenmesinde en üst sırada yer almaları ve nakit mükafatler kazanmaları amacıyla haftalık ve aylık mükafat yarışmaları yayınlayan, bulut tabanlı bir rekabetçi oyun platformudur. Bunun bir parçası olarak, Omniverse'in turnuvalar iki oyunculu ekipleri ilk 10 grup bu tür VIVE sistemleri gibi nakit para ve mükafatler kazanan kombinasyonu ile detaylı oyunların birisinde mücadele özelliği dört günlük yarışmalar her ay vardır. Virtuix, şu ana kadar Las Vegas'taki CES turnuvası ve 11 milyon izleyiciye ulaşan Çin'in Shenzhen kentinde düzenlenen bir turnuva olan Huawei ile beraber bir dizi aktivite düzenledi.

İlk Omniverse 2019 küresel yarışması 24-27 Ocak'ta yapılacak, tanınmış birinci kişi nişancı oyunu Omni Arena'da en yüksek puanı alan iki kişilik gruplar bulunuyor. İlgili oyuncular daha çok bilgi bulabilir ve buradan kaydolabilirsiniz.

Omniverse Vr Arena Esports
Omniverse Vr Arena

Ayrıca, daha geniş bir VR benimsemesini ilerletmenin bir yolu olarak spor şirketlerine yatırım yapma hareketi, ticari oyunculara sınırlı olmaktan uzaktır. İngiltere Hükümeti'nin inovasyon ve tetkik departmanı olmayan kamu organı olan UK Research and Innovation (UKRI), geçen günlerde, gerçekler amacıyla veri merkezli kişiselleştirilmiş bir izleme tecrübesi yayınlayan bir projeyi finanse edecek olan Weavr Konsorsiyumu'na 4 milyon £ kazandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Popüler Yayınlar

Post Bottom Ad

Pages